צוות אלין בית נועם

צוות אלין בית נועם

צוות אלין בית נועם מורכב מאנשי מקצוע ממגוון תחומים. הצוות מונה למעלה ממאה עובדים בשכר ועוד עשרות מתנדבים צעירים במסגרת שירות לאומי ושנת שירות.

עיקרון השוויון באלין בית נועם מיושם לא רק לגבי החניכים אלא גם לגבי אנשי הצוות. בהתאם לכך כל אנשי הצוות עושים הכול. צוות ותיק או צעיר, אקדמאי או לא, בשכר או מתנדב- כולם מבצעים את כל סוגי העבודה הנדרשת: שיקומית סיעודית וחברתית, פרטנית וקבוצתית.

הצוות המסור והמיומן פועל בנחישות ועיקשות למען חניכי אלין בית נועם, תוך שאיפה למצוינות ללא פשרות, מתוך התמקדות באדם וביכולותיו. הצוות עושה כל שביכולתו על מנת לאפשר לחניכים להגשים את עצמם כאנשים בוגרים, תוך מתן הזדמנויות ביטוי לרגשותיהם, צורכיהם וכישוריהם, מתוך ערנות לזכותם להביע, לתקשר ולהרגיש שליטה בחייהם.

עבור המתנדבים (במסגרת שנת שירות ושירות לאומי) מהווה אלין בית נועם מקום מפגש בין קבוצות שונות בחברה הישראלית. המתנדבים מייצגים את הגיוון הקיים בחברה הישראלית: הם מגיעים מכל קצוות הקשת הפוליטית, הכלכלית והחברתית; הם מתגוררים בערים, בקיבוצים ובהתנחלויות; הם דתיים וחילוניים; ילידי הארץ ועולים חדשים. עבור צעירים אלה מהווה אלין בית נועם כור היתוך המקדם גיבוש ערכים של סובלנות, סבלנות וקבלת האחר והשונה. עם סיום תקופת התנדבותם יוצאים צעירים אלה אל החברה הישראלית כאנשים איכותיים וערכיים יותר.

את הערכים שרכשו באלין בית נועם הם ממשיכים להפיץ בקהילה הרחבה.

פרסים-

אלין בית נועם וצוות עובדיו זכו בפרסים על פועלם:

  • פרס קרן שלם לשנים 1997, 2010 הוענק לצוות אלין בית נועם, לאות הצטיינות בטיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית.
  • אות החסד ע"ש וויליאם טראמפ לשנת 1998 הוענק לאיקי בר חיים, מנכ"ל אלין בית נועם, על מסירות יוצאת דופן לאנשים עם נכויות התפתחותיות במדינת ישראל.
  • פרס ע"ש פרופ' נעמי אמיר, נוירולוגית ילדים, שערי צדק, לשנת 1999הוענק לפנינה ביאליק, המנהלת המקצועית של אלין בית נועם על תרומתה לנכים התפתחותיים באלין בית נועם ובכלל.
  • אות נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות לשנת 2017 לקידום שוויון חברתי הוענק לפרויקט נט. חבר – אלין בית נועם על פעילות חדשנית לקידום שינוי חברתי בקהילה תוך שיתוף אנשים עם מוגבלות בעשייה זו.
  • פרס "נקודת אור " לשנת 2017 של מינהל מוגבלויות במשרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים הוענק לצוות אלין בית נועם על פיתוח שירותים לאנשים עם מוגבלויות שכליות ופיזיות מורכבות.
Share This